Noc Świętych 2014

31.10.2014 - W wigilię Wszystkich Świętych w Kościele Akademickim Panien Dominikanek miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W ramach ogólnopolskiej inicjatywy młodych pod nazwą „Noc Świętych” odbyła się uroczysta gala zatytułowana „Po śladach świętych spotykamy Jezusa. Plejada gwiazd”, podczas której młodzież piotrkowskich szkół nominowała ośmiu świętych i błogosławionych XX wieku, których można a nawet powinno się naśladować. Z fanfarami i oprawą przypominającą rozdanie prestiżowych nagród, kolejne nominacje wręczali piotrkowscy kapłani, siostry zakonne, katecheci, świeccy. Nominowani: 1. Sekretarka roku 2014 – Św. Siostra Faustyna Kowalska 2. Pomoc ubogim – Bł. Matka Teresa z Kalkuty 3. Najlepszy student – Bł. Pier Giorgio Frassati 4. Oddać życie za drugiego człowieka – Św. Gianna Beretta Molla 5. Męczennik Prawdy – Bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko 6. Oddanie do końca życia Jezusowi – Bł. Chiara Luce Badano 7. Wielki Człowiek – Św. Jan Paweł II Papież 8. Ksiądz Harcerz – Bł. Ksiądz Stefan Wincenty Frelichowski Młodzi artyści w naturalny i prosty sposób zaprezentowali i przybliżyli uczestnikom sylwetki bohaterów wieczoru. „Gala Świętych”, muzyka, śpiew, wspólna zabawa działy się na dziedzińcu. Tam było około 200 wiernych. Nieco później w świątyni była możliwość adoracji Pana Jezusa, konferencja prowadzona przez ks. rektora Mariusza Jersaka oraz cicha modlitwa, ta wypowiedziana przez usta, ale zwłaszcza ta kierowana sercem. Największe wzruszenie wywołał jednak sakrament pojednania. W różnych miejscach kościoła i klasztoru, w tymczasowo zaaranżowanych konfesjonałach, na rozmowę z Panem Bogiem ustawiały się kolejki młodych. To bardzo piękne, gdy po wielu latach wędrówki po bezdrożach oni wracają na właściwą drogę. Po udzieleniu komunii świętej i błogosławieństwie wspólną agapą zakończyło się tegoroczne spotkanie. Ogromne podziękowanie dla wszystkich organizatorów: Sióstr Dominikanek, piotrkowskich kapłanów, katechetów a przede wszystkim cudownej młodzieży, która zdała egzamin celująco.

poniedziałek,
18 czerwca 2018