Ogłoszenia duszpasterskie na 2 Niedzielę Adwentu
(10.12.2017 – 17.12.2017)

Wspomnienia i Uroczystości
13.12.2017; środa; Św. Łucji, dziewicy i męczennicy – wspomnienie
14.12.2017; czwartek; Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła – wspomnienie

Ogłoszenia
1. Dziś o godz. 19:30 adoracja Najświętszego sakramentu a po niej Msza Święta akademicka.
2. W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy Świętych na przyszły rok i na wypominki za naszych bliskich zmarłych.
3. Zapraszamy na Msze Święte o Matce Bożej w Adwencie w dni powszednie o godz. 17:30.
4. Opłatki możemy nabyć w zakrystii.
5. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca rozprowadza Wigilijne Świece Caritas. Możemy je nabyć w kruchcie kościoła.
6. W okresie Adwentu Rada Rodziców Szkoły i Przedszkola Sióstr Dominikanek organizuje Kiermasz Bożonarodzeniowy. W ramach kiermaszu w dniach od 9 do 31 grudnia na krużgankach kościoła można obejrzeć wystawę z przygotowanymi pracami. Prace wykonały dzieci z pomocą nauczycieli i rodziców. Serdecznie zapraszamy po Mszach Świętych na wystawę i do wzięcia udziału w Kiermaszu.
7. Na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie zapraszają we wtorek 13 grudnia o godz. 18:30 Ojcowie Jezuici i Wspólnota Odnowy w Duch Świętym „Nazaret”.
8. W niedzielę 17 grudnia 2017 r. o godz. 17:00 na Rynku Trybunalskim odbędzie się przedświąteczne spotkanie mieszkańców naszego miasta, w czasie którego zagra Miejska Orkiestra Dęta, wystąpi Chór Centrum idei „Ku Demokracji” CORO DESICO oraz zaprezentowany będzie wyjątkowy spektakl teatru ulicznego.
Wszystkich mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak.
9. Za tydzień Ksiądz Rektor przedstawi sprawozdanie gospodarcze a ofiary złożone na tacę przeznaczymy na dalsze prace oraz na świąteczne dekoracje naszego kościoła.
10. Po Mszy Świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę, herbatę i pyszne ciacho.

Informacje dotyczące Centrum idei „Ku Demokracji”
1. W galerii „U Panien /na piętrze/ dostępna jest wystawa malarstwa Marka Gajewskiego pt. „O nas”.
2. Od dziś w galerii „Śnieżne Krużganki” możemy oglądać wystawę fotografii autorstwa Joanny Kulikowskiej, Sławomira Malinowskiego, Stanisława Opacha i Janusza Witka pt. „Obrazki z południa Afryki”.
Na wszystkie imprezy wstęp wolny, wejście od Pl. Kościuszki a szczegóły na plakatach i stronie www.cikd.pl.

środa,
13 grudnia 2017