Droga Krzyżowa

(18.02.2018 – 25.02.2018)

Wspomnienia i Uroczystości
22.02.2018; czwartek; Katedry Św. Piotra, apostoła – święto

1. Dziś o godz. 19:30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
2. W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy Świętych.
3. W piątki Wielkiego Postu o godz. 19:30 (po Mszy Świętej o godz. 19:00) zapraszamy na wspólne rozważanie Drogi Krzyżowej.
4. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 19:30 (przed Mszą Świętą akademicką) zapraszamy na wspólne śpiewane rozważanie męki Pańskiej w nabożeństwie Gorzkich żali.
5. Jałmużnę Wielkopostną, czyli nasz osobisty dar dla biednych i potrzebujących, możemy składać do skarbony, która znajduje się przy krzyżu adoracji pod chórem.
Jałmużna Wielkopostna to rezygnacja z własnych dóbr na rzecz potrzebujących. To dar serca. Miłosierdzie względem drugiego a nie dawanie dla zagłuszenia sumienia i obowiązku.
Ta od serca, uczy miłości bliźniego. „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych Mnieście uczynili” (Mt 25,41).
6. Ojcowie Jezuici oraz Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zapraszają na wielkopostne rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym. Początek rekolekcji w czwartek 22 lutego o godz. 17:00.
7. W piątek 23 lutego 2018 r. o godz. 17:00 w naszym kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla katechetów ze szkół podstawowych Rejonu Piotrkowskiego. Tematem spotkania będą Społeczne trudności dzieci w systemie szkolnym.
8. Po Mszy Świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę, herbatę i ciasto.

Informacje dotyczące Centrum idei „Ku Demokracji”
1. W galerii „Śnieżne Krużganki” możemy oglądać wystawę malarstwa Grzegorza Woźnickiego pt. „Moje powroty”.
2. W galerii „U Panien /na piętrze/ prezentowana jest wystawa fotografii odnowionych kamienic w konkursie Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego „Nowa elewacja”.
3. We wtorek 20 lutego 2018 r. o godz. 18:30 zapraszamy do sali konferencyjnej CiKD na spotkanie z Błażejem Torańskim, autorem książki pt. „Knebel. Cenzura w PRL-u”.
21 rozmówców Błażeja Torańskiego: dziennikarzy, reżyserów, grafików, kompozytorów i estradowców odsłania kulisy swoich kontaktów z cenzurą. Ujawniają mechanizmy, dzięki którym władza potrafiła skutecznie zmusić twórców do trudnych ustępstw, a wielu nawet do współpracy.
4. Moi drodzy. Mamy już własną niepowtarzalną szopkę ceramiczną, którą tworzyli amatorzy-piotrkowianie i którą będzie można oglądać przez cały rok w Galerii „U Panien” /na piętrze/.
Ale zbliża się Wielkanoc. Od dziś przyjmujemy zapisy na warsztaty plastyczne tworzenia kwiatów z bibuły. Kwiaty te będą stanowiły niezwykłą dekorację Grobu Pańskiego. Zajęcia prowadzone przez instruktorkę będą się odbywały w Centrum idei „Ku Demokracji” w soboty w godzinach dopołudniowych.
Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę 24 lutego. Nie trzeba mieć żadnego przygotowania, ani szczególnych zdolności artystycznych. Liczba miejsc jest ograniczona, więc najlepiej zapisać się już dzisiaj. Dla niezdecydowanych będzie jeszcze szansa zapisu w biurze Centrum w poniedziałek i wtorek w godzinach 10:00–16:00. Może i Ty będziesz mieć swój udział w przygotowaniu tego najważniejszego dla nas Święta? Szczegóły w zakrystii i biurze Centrum.
Na wszystkie imprezy wstęp wolny, wejście od Pl. Kościuszki a szczegóły na plakatach i stronie www.cikd.pl.

wtorek,
20 lutego 2018