Ogłoszenia duszpasterskie na 28 Niedzielę Zwykłą
(15.10.2017 – 22.10.2017)

Wspomnienia i Uroczystości
16.10.2017; poniedziałek; Św. Jadwigi Śląskiej – wspomnienie
17.10.2017; wtorek; Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika – wspomnienie
18.10.2017; środa; Św. Łukasza Ewangelisty – święto
20.10.2017; piątek; Św. Jana Kantego, prezbitera – wspomnienie
21.10.2017; sobota; Bł. Jakuba Strzemię, biskupa – wspomnienie

Ogłoszenia
1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe sprawowane są w dni powszednie o godz. 18:30, natomiast w niedziele o godz. 19:30.
2. W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy Świętych na przyszły rok.
3. Wypominki są modlitwą Kościoła za zmarłych, którym winni jesteśmy naszą pomoc. Od dziś w zakrystii przyjmujemy na wypominki.
4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierni w Duchu” zaprasza do kościoła Miłosierdzia Bożego na Mszę Świętą z adoracją i modlitwą o uzdrowienie w czwartek 19 października o godz. 19:00.
5. Wszystkim pracownikom Służby Zdrowia z okazji święta ich patrona Św. Łukasza składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie przed Obliczem Matki Bożej Śnieżnej.
6. Po Mszy Świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę, herbatę i pyszne ciacho.

Informacje dotyczące Centrum idei „Ku Demokracji”
1. W Galerii „U Panien” /na piętrze/ prezentowana jest wystawa uczestników XXVI Pleneru Malarskiego Nauczycieli – Spała 2017, którego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie.
2. Jeszcze tylko do środy w Galerii „Śnieżne Krużganki” możemy oglądać wystawę piotrkowianina Michała Szmigiela zatytułowaną „Piotrkowskie Dominikanki”.
3. W następną niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Witolda Stawskiego pt. „Mozaika islandzka”, podczas którego autor opowie o swojej fascynacji „krainą lodu i ognia”. Fotografie nie przedstawiają krajobrazów, ale przede wszystkim kolory: ziemi, wody a nawet powietrza. Wystawa będzie prezentowana na „Śnieżnych Krużgankach” do 15 listopada.
4. Dziś o godz. 17:00 zapraszamy do sali konferencyjnej na spotkanie z Grzegorzem Woźnickim, który będzie opowiadał o swoich powrotach do dwóch domów: jednego w Piotrkowie a drugiego w Denver w Stanach Zjednoczonych. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa prac plastycznych autora i wykonywana przez niego muzyka na „fletni pana”.
Na wszystkie imprezy wstęp wolny, wejście od Pl. Kościuszki a szczegóły na plakatach i stronie www.cikd.pl.

wtorek,
17 października 2017