Ogłoszenia duszpasterskie na 28 Niedzielę Zwykłą

18.10.2018; czwartek; Św. Łukasza Ewangelisty – święto
20.10.2018; sobota; Św. Jana Kantego – wspomnienie

Ogłoszenia
1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe sprawowane są w dni powszednie o godz. 18:30, natomiast w niedziele o godz. 19:30.
2. W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy Świętych na rok 2019.
3. Wypominki są modlitwą Kościoła za zmarłych, którym winni jesteśmy naszą pomoc. W zakrystii przyjmujemy na wypominki.
4. Proboszcz Parafii Prawosławnej p.w. Wszystkich Świętych ks. Jan Jakimiuk serdecznie zaprasza dziś o godz. 17:00 na koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu chóru „OKTOICH” pod dyrekcją ks. Grzegorza Cybulskiego. Wstęp wolny.
5. Parafia Miłosierdzia Bożego i Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierni w Duchu” zapraszają w czwartek 18 października o godz. 19:00 na Mszę Świętą z adoracją i modlitwą o uzdrowienie.
6. Z okazji dzisiejszego Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom życzymy wielu sukcesów w nauczaniu i wychowaniu dzieci i młodzieży, satysfakcji z wykonywanej pracy i wytrwałości w codziennych działaniach. Otaczamy także modlitwą przed obliczem Matki Bożej Śnieżnej.
7. Wszystkim pracownikom Służby Zdrowia z okazji święta ich patrona Św. Łukasza składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie. W czwartek 18 października w ich intencji sprawowane będzie nabożeństwo różańcowe.
8. Dziś niedziela gospodarcza. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na prace remontowe w naszym kościele.

Informacje dotyczące Centrum idei „Ku Demokracji”
1. „Ulica, której już nie ma” to tytuł wystawy fotografii autorstwa Aleksandry Fidziańskiej, która prezentowana jest w Galerii „Śnieżne Krużganki”.
2. W Galerii „U Panien” /na piętrze/ możemy oglądać wystawę prac malarskich nauczycieli, którzy uczestniczyli w 27. Plenerze Malarskim Nauczycieli – Spała 2018 organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim.
Wernisaż wystawy dziś o godz. 17:00.
3. Wspólnie z Fundacją Sztuki serdecznie zapraszamy na koncert fortepianowy Polska Chopina, organizowany z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Najsłynniejsze dzieła Fryderyka Chopina zagra pianista Jan Przepałkowski.
Koncert rozpocznie się dziś o godz. 18:00 na Dziedzińcu CiKD.
4. W poniedziałek 15 października 2018 r. o godz. 18:00 w sali konferencyjnej CiKD odbędzie się konferencja popularno-naukową pt. „Piotrkowski szlak ku Niepodległości”.
W programie przewidziany jest wernisaż wystawy „Trudne drogi do Niepodległości”, opracowanej przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim przy wsparciu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych i współpracy z Polskim Towarzystwem Historycznym – Kołami w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim.
Prelekcje wygłoszą dr Tomasz Matuszak – dyrektor APPT oraz dr Leszek Józefacki. Zaprezentowany zostanie także krótki film o historii Willi WANDA.
5. Już dziś zapowiadamy kolejny „Podwieczorek z gwiazdą”. Tym razem naszym gościem będzie znany muzyk, członek grupy Trubadurzy, Ryszard Poznakowski. To spotkanie odbędzie się we wtorek 23 października o godz. 19:00.
Szczegóły na plakatach i stronie internetowej www.cikd.pl.

piątek,
19 października 2018