Ogłoszenia duszpasterskie na 11 Niedzielę Zwykłą

Wspomnienia i Uroczystości
21.06.2018; czwartek; Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – wspomnienie

Ogłoszenia
1. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 18:30 i w niedziele o godz. 19:30.
2. W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy Świętych.
3. Na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie zaprasza w czwartek 21 czerwca o godz. 19:00 parafia Miłosierdzia Bożego i Wspólnota „Miłosierni w Duchu”.
Natomiast parafia Św. Jacka i Doroty zaprasza na Odpust do „Miasteczka Krwi Chrystusa” w niedzielę 1 lipca 2018 r.
4. 11 lipca Mszą Świętą o godz. 7:00 z kościoła Św. Jakuba (Fara) po raz kolejny wyruszy Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę.
Zapisy 4-7 i 9-10 lipca w godz. 16:00-19:00 w parafii farnej.
5. Od przyszłej niedzieli przez okres wakacji nie będzie Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 12:30.
6. Po Mszy Świętej zapraszamy do naszej kawiarenki.

Informacje dotyczące Centrum idei „Ku Demokracji”
1. Na Dziedzińcu możemy oglądać wystawę autorstwa Jerzego Bogusława Nowaka pt. „Syberia”.
2. W galerii „Śnieżne Krużganki” prezentowana jest wystawa fotografii Marii Tymińskiej „Droga. Quo Vadis”.
3. W Galerii „U Panien” /na piętrze/ dostępna jest wystawa fotografii Pawła Nawrockiego pt. „Miłość utkana”.
4. Dziś o godz. 18:00 zapraszamy na Dziedziniec CiKD na koncert „Z akordeonem przez świat”. Wykonawca – Marcin Snokowski – to absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Koncertował m.in. w Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nagrywał muzykę do filmów. Współpracował z kabaretem „Kapota” oraz z łódzkimi teatrami. Jest laureatem wielu konkursów, także międzynarodowych. Program koncertu ''Z akordeonem przez świat" obejmuje największe przeboje muzyki rozrywkowej m. in. La cumparsita, Lot trzmiela, Czardasz, Tico-tico, opracowane z wielkim wyczuciem instrumentu, wzbogacone dodatkowo ciekawymi informacjami i anegdotami dotyczącymi historii akordeonu.
5. Zapraszamy na kolejny „Podwieczorek z gwiazdą”. Tym razem naszym gościem będzie znana aktorka Magdalena Zawadzka. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 20 czerwca o godz. 19:00.
Spotkanie poprowadzi znany z łódzkiej telewizji, dziennikarz muzyczny – Leszek Bonar. Bezpłatne zaproszenia dostępne są na ulotnikach przy wyjściach z kościoła.
Na wszystkie imprezy wstęp wolny, wejście od Pl. Kościuszki a szczegóły na plakatach i stronie www.cikd.pl.

poniedziałek,
18 czerwca 2018