Ogłoszenia duszpasterskie na 2 Niedzielę Adwentu

Wspomnienia i Uroczystości
13.12.2018; czwartek; Św. Łucji, dziewicy i męczennicy – wspomnienie
14.12.2018; piątek; Św. Jana od Krzyża – wspomnienie

1. W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy Świętych na rok 2019.
2. Na Msze Święte o Matce Bożej w Adwencie zapraszamy w dni powszednie o godz. 17:30. Natomiast na roraty dla dzieci zapraszamy w piątki o godz. 9:00.
3. Opłatki oraz świece wigilijne możemy nabyć w zakrystii.
4. „Pomóż drugiemu człowiekowi, a Twoje serce będzie jeszcze piękniejsze”.
Siostry Dominikanki wraz z dziećmi ze scholi szkolnej zapraszają dziś po każdej Mszy Świętej na kiermasz Bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszu można zakupić Stroiki Bożonarodzeniowe, sianko na stół wigilijny, ozdoby choinkowe i aniołki.
Pieniądze zebrane podczas kiermaszu będą przeznaczone na wycieczkę dla dzieci z naszej scholi i potrzeby szkoły.
5. Na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 11 grudnia o godz. 18:30 zapraszają Ojcowie Jezuici i Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret”.
6. W niedzielę 16 grudnia 2018 r. o godz. 17:00 na Rynku Trybunalskim odbędzie się przedświąteczne spotkanie mieszkańców naszego miasta, w czasie którego zagra Miejska Orkiestra Dęta oraz wystąpi Chór GLORIA DE DIOS.
Wszystkich mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak.
7. Trwa zbiórka darów w postaci złota na KORONY dla naszej Mamy, Matki Bożej Śnieżnej.
Korony te byłyby naszym WOTUM dla Maryi za wszystko co dla każdej i każdego z nas uprosiła, uprasza i będzie upraszała u Swojego Syna.
Mówiąc złoto mamy na myśli to, którego nie używamy albo wręcz przeciwnie to, które stanowi dla nas cenną pamiątkę.
Z serca dziękujemy za kolejne dary. Gorąco zachęcamy do czynnego włączenia się w to wielkie i niezwykłe dla nas wydarzenie. Swój dar można przynieść do zakrystii.
8. Od dziś Ksiądz Rektor głosi rekolekcje adwentowe w Kazimierzu, dlatego też sprawozdanie z prac prowadzonych w naszym kościele przedstawimy za tydzień, a ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na prace gospodarcze prowadzone w naszym kościele.
Otoczmy go naszą serdeczną modlitwą na czas głoszonych rekolekcji.

Informacje dotyczące Centrum idei „Ku Demokracji”
1. W Galerii „Śnieżne Krużganki” można oglądać wystawę fotografii „Wydarzenia CiKD 2018”.
2. Natomiast w Galerii „U Panien” /na piętrze/ prezentujemy wystawę malarstwa Macieja Majewskiego i fotografii Wacława Nowackiego pt. „Sztuka wiosłowania”.

poniedziałek,
10 grudnia 2018