Fotogaleria

Galerie CIKD

SERDECZNIE ZAPRASZAMY:
poniedziałki nieczynne
wtorki i czwartki 16:00 - 18:00
środy i piątki 11:00 - 13:00
soboty i niedziele 10:00 - 13:00
Wejście od Placu Kościuszki

Newsletter

Facebook

Projekt Europejski

MKiDN

Łódzkie

Piotrków Trybunalski

Licznik

Liczba wyświetleń:
2932295

Piotrkowianie tworzą szopkę piotrkowską!

Kontynuujemy prace nad stworzeniem piotrkowskiej szopki ceramicznej. W warsztatach może wziąć udział każdy! W tym roku będziemy tworzyć fasady piotrkowskich budynków.
Zapisy do dnia 27 listopada 2017 r. w Biurze CiKD (ul. Rycerska 3, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-15:00 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 10:00-13:00). Informacje telefoniczne 44 645 92 45. Liczba miejsc ograniczona.

"O nas" - wystawa malarstwa Marka Gajewskiego

„Dziewczęta i kobiety” – wystawa fotografii Piotra Zielonki

„Piotrków – Moje Miasto” – prace plastyczne dzieci z Przedszkoli Samorządowych z Piotrkowa Trybunalskiego

„Łódzkie pełne kultury” – warsztaty edukacyjne dla uczniów i nauczycieli

Łódzkie pełne kultury

We wrześniu startuje kolejny projekt Łódzkiego Domu Kultury – „Łódzkie pełne kultury”, który ma na celu przybliżanie uczniom i nauczycielom z regionu bogatej oferty łódzkich instytucji kulturalnych. Mieszkańcy mniejszych miejscowości nie zawsze korzystają, tak często jak by tego chcieli, z propozycji kulturalnych większych miast. Skarżą się na brak czasu, nie najlepsze połączenia komunikacyjne czy koszty przejazdu, które uniemożliwiają im spontaniczny wypad do filharmonii lub jednego z łódzkich muzeów. Łódzki Dom Kultury wychodzi naprzeciw ich potrzebom, dlatego zaprasza do udziału w projekcie uczniów i nauczycieli z 10 instytucji partnerskich w regionie (z Opoczna, Radomska, Bełchatowa, Zduńskiej Woli, Sieradza, Kutna, Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Skierniewic, Tuszyna).

Zasadniczą część projektu stanowią warsztaty edukacyjne prowadzone przez muzyków i animatorów Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi oraz edukatorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi i Muzeum Sztuki w Łodzi.

Podczas zajęć muzycznych uczniowie poznają m.in. przysmaki muzyki chińskiej, tajniki gry na wiolonczeli, wezmą udział w warsztatach perkusyjnych. Dowiedzą się, jak wiele wspólnego ma ze sobą faktura muzyczna i faktura tkaniny. Odkryją potęgę rytmu. Na zajęciach prowadzonych przez pracowników Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego dzieci będą mogły posłuchać opowieści o historii ubioru, pieniądza czy o ginących zawodach, takich jak: bednarz, rymarz czy kołodziej. Przekonają się, jak żyli ich przodkowie w wiejskiej chacie sto lat temu. Natomiast edukatorzy Muzeum Sztuki w Łodzi przygotują dla dzieci cykl warsztatów „Widzimisię”, oparty na „Teorii widzenia” Władysława Strzemińskiego, czołowego polskiego artysty modernistycznej awangardy i współzałożyciela instytucji. Nauczyciele i animatorzy kultury wezmą udział w warsztatach na temat elementów muzykoterapii i arteterapii, które można wykorzystać na lekcjach. Poznają ofertę edukacyjną Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi oraz Muzeum Sztuki w Łodzi.

Zajęcia prowadzone będą w placówkach regionalnych od września do listopada. Zwieńczeniem projektu są wizyty jego uczestników w muzeach i koncert finałowy w filharmonii.

Projekt jest realizowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszyscy zainteresowani mogą zapisywać się na zajęcia w lokalnych ośrodkach kultury, które znajdują się na liście:
- Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
- Kutnowski Dom Kultury
- Miejski Dom Kultury w Radomsku
- Miejski Dom Kultury w Opocznie
- Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu
- Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
- Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie
- Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
- Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli
- Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim

Dzisiaj jest

czwartek,
23 listopada 2017

(327. dzień roku)

Zegar

Liturgia Słowa

CIKD

Chór "Coro Desico"

DCE

Watykan

Episkopat

Archidiecezja Łódzka

Wyszukiwanie